Můj příběh

Příběh mé tvorby
Jak to všechno začalo?

Majke

Jmenuji se Majke

a přináším přítomný okamžik tam, kde jej necítíš.

 

Pod mýma rukama vznikají obrazy už od roku 2015. Věnuji se převážně malbě akrylovými barvami. Maluji ve chvílích radostí a tak do obrazů vkládám své emoce radostí, štěstí, naděje a lásku.

Obrazy vznikají technikou pocitové malby na základě poslepu vybraných čtyř barev, které štětci a špachtlemi nanáším na plátno. Při tvorbě jsem ve stavu naprosté přítomnosti.

Obrazy otevírající srdce 💓 a duši a vedou k žití v přítomnosti. Pomáhají najít odvahu vykročit na cestu ke změně smýšlení a prožívání života ve větší radosti, štěstí, zdraví, hojnosti…

Obrazy od srdce k srdci jsem začala tvořit
díky svému synovi a souhře okolností
….jen se třemi prsty

 

Jak to všechno začalo?

Na začátku mé tvorby bylo po 20 letech znovu shledání se s mojí láskou – štětci a barvami, ale pojďte si poslechnout můj životní příběh od začátku.

Na střední školu jsem se hlásila na textilní návrhářku. Velmi mě bavilo malovat vše kolem sebe a také coby holka jsem se ráda dívala po módě. Na příjímacích zkouškách jsem absolvovala talentovky jako jedna z nejlepších, ale koeficient prospěchu tehdy pro tuto školu jsem měla velmi špatný. A tak se stalo, že jsem skončila první pod čarou. Tehdy jsem nešťastná zavřela štětce a barvy do skříně na půdu s tím, že už je nechci nikdy vidět!

Můj život se posunul o 10 let a narodit se můj anděl – syn Michal, který má také talent malovat. V jeden podvečer o jarních prázdninách v roce 2015 mi Michal dal do ruky svůj štětec a položil přede mne plátno.

Řekl kouzelnou větu: „MAMI POJĎ MALOVAT, JÁ VÍM, ŽE PO TOM TOUŽÍŠ, UŽ JE TEN SPRÁVNÝ ČAS“. 

Shledání s mojí láskou bylo nádherné. Tolik slz dohromady, smíchaných z hořkosti ze staré bolesti a radosti ze shledání….

A tady by můj příběh mohl končit, ale Bůh a osud tomu chtěl a připravil mi v roce 2020 výzvu v podobě rakoviny v levé mé dominantní ruce. PRO ŽIVOT JSEM SE MUSELA VZDÁT PŮLKY DLANĚ A PALCE S UKAZOVÁČKEM. Naučit se vše dělat pravou rukou a levým malíčkem, postupně se rozhýbal i zbytek prstů a tak už štětec drží šikula prostředníček😉.

Vše jsem přijala jako výzvu, a tak dál maluji a tvořím…..i s 3 prsty😉….

Přináším přítomný okamžik tam,

kde není…

Máš chuť mít svůj osobní obraz?

Pokud se ti má tvorba líbí a chceš, aby tě životem provázel tvůj osobní obraz, pomohl ti najít cestu k přítomnosti, kontaktuj mne.

Prohlédni si také můj e-shop, kde na tebe možná některý obraz zavolá.

Zastavit se můžeš také v kamenném obchodě Zdravá výživa Na cestě v Boskovice, kde je také vystavena část mé tvorby.